Один pаз полили моpкву цим добpивом, і вpожаю будуть заздpити усі сусіди

Без рубрики

Не всі городники використовують підживлення для моркви. Однак, не кожного року можна зібрати гарний врожай. Тому, щоб бути впевненим, що морква виросте великою, солодкою та соковитою, краще її підгодувати.

Підживлення.

Морква потребує фосфору, азоту, калію та бору, щоб розвиватися й бути соковитою. Підійдуть мінеральні добрива або приготований розчин. Народні засоби найпопулярніші та більш безпечні, як для овочів, так й для ґрунту.

Терміни підгодівлі.

Підживлення слід використовувати декілька разів. Вперше під час посіву, вдруге — після появи сходів, втретє — через 21 день після другого, востаннє — за 14 днів до збору врожаю. Це ідеальний варіант підгодівлі, але не завжди вдається слідувати правилам. В такому випадку можна підгодувати овоч одноразово або двічі, тільки одне підживлення, обов’язково, має проводитися після появи сходів.

Чим підживити моркву після сходів.

Вперше моркву підгодовують після появи на паростках трьох справжніх листків — через 14 днів після сходів. Існує декілька способів підживлення без використання хімікатів. Також, вони підійдуть для буряка.

Попіл.

Його використовують сухою або готують розчин на її основі. Спочатку слід розпушити ґрунт на 1 м. кв. знадобиться 250 грамів попелу та полити грядки. Щоб приготувати розчин знадобиться 100 грамів та 10 літрів води, залишити настоюватися й полити рослини під корінь.

Йод.

В 10 літрів води додайте 20 крапель йоду та полийте міжряддя.

Курячий послід.

Курячий послід потрібно залити водою в співвідношенні 1:10, перемішати та дати настоятися протягом 12 годин. Після цього додайте води в такому ж співвідношенні та залиште ще на 24 години. Полив здійснюється в міжряддях, але не використовуйте добриво в спеку.

Органіка.

Приготуйте настій з кропиви, кульбаби, лопуха та полину. Заповніть відро на ⅔ травою та залийте водою до країв. Поставте на сонце та залиште на 5-7 днів для бродіння. Час від часу настій потрібно помішувати. Коли піна перестане з’являтися, підгодівлю слід розвести водою в співвідношенні 1:10 та полийте овочі. Не можна готувати підживлення в металевій ємності, бо воно зіпсується.

Підгодівля моркви здійснюється після дощу або поливу.

Джерело

Залишити відповідь