Вечірня новина!”В Україні набли жається велике підви щення податків”: з’явил ися п0дробиці, до чого готув атися українцям

Без рубрики

На сьогодні, за найскромнішими підраху нками, для потреб ВСУ бракує близько 400 млрд гривень. Бюджетний дефіцит мають намір покривати за рахунок додат кового оподаткування. Влада готує українцям підвищ ення податків, яке відчутно спустошить гаманці, але дасть змогу протриматись Україні на війні ще до кінця 2024 року.

Як інформує “Today.ua,”, в уряді розглядають різні варіанти збільшення податкових надходжень.

Зокрема, український уряд має найб лижчим часом показати МВФ, що в Україні є податковий резерв, і вона його може залучити. Інакше Міжнародний валютний фонд грошей нам не дасть. Треба знайти додаткове фінансування у межах 0,5% ВВП або 40 млрд грн.

Цю суму мають намір зібрати за рахунок додаткових податків:

0,1% військового збору з прибутку підпри ємств та доходів фізосіб-підприємців (ФОП); 1,5% – від вартості дорогоцінних металів; 30% – від вартості ювелірних виробів; 10% – від вартості рухомого майна (якого саме, поки не уточнюється); додаткового оподаткування операцій із нерухомістю(без подробиць).

Однак це буде лише десята частка від того, що потрібно на фінансування війська. Тобто, у цьогорічному бюджеті є дірка розміром у 400 млрд грн, яку потрібно чимось заповнити. Причому це із врахуванням того, що США усе-таки дадуть нам обіцяну допомогу, і що додаткової мобілізації у ВСУ не буде.

Українцям готують велике підвищення податків

Українцям готують велике підвищення податків

Щоб знайти таку суму грошей, косметичні податкові заходи не допоможуть, вважають експерти. Тут влада має застосувати “важку артилерію” – підвищення ставок ПДВ та воєнного збору з доходів фізичних осіб.

Відповідно до підрахунків, підвищ ення ПДВ на 1% в масштабах країни може принести додатково 35 млрд грн. А підвищення на 1% військового збору дасть ще 27 млрд грн.

“Один відсоток ставки ПДВ коштує бюджету 35 млрд грн, а один відс оток військового збору – 27 млрд гривень. Ось і вваж айте, як ми можемо покрити наші потреби”, – зазначив один з експертів і додав: “Якщо зважати на озвучені ним цифри, ставки ПДВ та військового збору доведеться піднімати на 6-7%.

Залишити відповідь