Теpміново! Потpібен pезонанс! На виcокі деpжавні поcади пpизначають людей медведчука. Що відбувається?

Без рубрики

П’ятеро співробітників відділу комунікацій державної установи “Центр громадського здоров’я” при Міністерстві охорони здоров’я звільнилися після того, як керівницею відділу призначили колишню шефредакторку медведчуківського телеканалу ZIK Дар’ю Гордійко.

Про це 4 березня повідомила Антоніна Доломанжи, одна з комунікаційниць які звільнились.

За її словами, разом із колегами вони намагалися донести керівництву неприпустимість перебування Гордійко на керівній посаді у державній установі під час війни з Росією.

“Керівництво, на жаль, нас чути не захотіло. “ЦГЗ – аполітична організація”, як нам заявили, і минуле та політичні погляди цієї людини керівництво не цікавлять. Ви чули це? Державна установа у країні, яка воює з Росією, – аполітична. У мене таке не вкладається в голові. Відтак, усі комунікаційники ухвалили рішення про звільнення з ЦГЗ”, – зазначила Доломанжи.

У коментарі ІМІ Антоніна Доломанджи розповіла, що Гордійко призначили 22 січня 2024 року і вона відразу не розповідала, де працювала до цього.

“Згадувала лише Прямий. Про ZIK не говорила. Ми це дізналися з пошуку в інтернеті. Кілька тижнів ми намагалися зрозуміти, чи адекватна вона людина взагалі. Сподівалися, що вона якось виправдається. Але впевнилися у протилежному”, – говорить Антоніна.

За її словами, у Гордійко не було досвіду у комунікаціях і вона не розуміла, що робить команда. “Втручалася в усе, уповільнюючи та скасовуючи багато процесів. Тому це призначення виглядає ще дивнішим”, – пояснила комунікаційниця.

Також Доломанжи додала, що у 20-х числах лютого 2024 року команда комунікаційників звернулася до HR-рів і розповіли їм про усі їхні претензії.

“У четвер, 29 лютого, у нашого колективу відбулася зустріч з новим гендиректором Михайлом Росадою (Гордійко призначала інша гендиректорка – Людмила Черненко, яка звільнилася у лютому). Він почав зустріч із заяв про нібито нашу непрофесійність, поширення “інтриг та чуток”, а також сказав, що “ми при Януковичі ж усі жили і працювали і нічого”. Потім він почав нас звинувачувати у тому, шо ми теж маємо сумнівний бекграунд”, – згадує Антоніна Доломанджи.

Далі, зі слів комунікаційниці, заступниця гендиректора Ольга Гвоздецька, яка теж була на цій зустрічі, сказала, що “ЦГЗ – аполітична організація”. Росада її підтримав і сказав, що минуле людини йому неважливе, головне – професійність.

“Після цього ми шоковані пішли. І за кілька годин написали заяви на звільнення. Загалом звільнилися п’ятеро комунікаційників”, – додала Доломанджи.

Ексголовна фахівчиня з комунікацій Центру громадського здоров’я МОЗ України Оксана Кучерява у коментарі ІМІ наголосила на неприпустимості таких призначень:

“Відділ комунікацій Центру звільняється майже повним складом через незгоду з призначенням на посаду керівника людини, яка доклала чимало зусиль до розповсюдження російської пропаганди та відверто просувала наративи і агентів Кремля, працюючи одним з топ-менеджерів каналу ZIK. Колектив відділу комунікацій вважає неприпустимим призначення у час великої війни людей, які працювали на ворога”.

На телефонні дзвінки представниці ІМІ Дар’я Гордійко поки не відповіла. Ми також залишили свої питання для неї у соцмережі Facebook.

Що відомо про канали Медведчука та до чого тут Дарія Гордійко

Улітку 2019 року стало відомо, що телеканал ZIK купив соратник Віктора Медведчука Тарас Козак, який також є власником телеканалів NewsOne і “112 Україна”.

Відразу після звістки про продаж ZIK із каналу звільнилася низка топменеджерів і журналістів.

Згодом журналісти, які ще лишалися на ZIK, почали заявляти про запровадження цензури на каналі.

Зокрема, тодішній випусковий редактор Ігор Кримов заявив, що на каналі заборонили висвітлювати акцію протесту 2 липня на майдані Незалежності проти реєстрації кандидатами в депутати голови Адміністрації Президента часів Януковича Андрія Клюєва та відеоблогера Анатолія Шарія.

За словами Кримова, показувати акцію в прямому ефірі заборонила шефредакторка телеканалу Дар’я Гордійко, аргументуючи тим, що ця подія нібито “не цікава”.

Згодом колишні співробітники телеканалу ZIK, українські громадські організації, медіаексперти та журналісти висловили протест проти “повзучої російської окупації українського медіапростору” та закликали керівництво держави і правоохоронні органи запобігти використанню українських телеканалів для просування прокремлівської пропаганди та повзучій окупації медіапростору Росією.

2 лютого 2021 року президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони про застосування на п’ять років санкцій проти народного депутата Тараса Козака та юридичних осіб, що володіють ліцензіями телеканалів “112 Україна”, NewsOne та ZIK.

Своєю чергою ці телеканали заявили, що розцінюють рішення про санкції як політичну розправу та боротимуться за право бути в ефірі.

Водночас Медіарух заявив, що підтримує санкції щодо “каналів Медведчука” та закликає не переслідувати працівників.

Що таке Центр громадського здоров’я України

Державна установа “Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України” (ЦГЗ) – санітарно-профілактичний заклад охорони здоров’я.

ЦГЗ виконує функції головної установи Міністерства охорони здоров’я України у галузі громадського здоров’я та протидії небезпечним, особливо небезпечним, інфекційним та неінфекційним захворюванням, біологічного захисту та біологічної безпеки, імунопрофілактики, лабораторної діагностики інфекційних недуг, гігієнічних та мікробіологічних аспектів здоров’я людини, пов’язаних із довкіллям, національного координатора Міжнародних медико-санітарних правил, координації реагування на надзвичайні ситуації у секторі громадського здоров’я.

Катерина Дячук, Валентина Троян

Джерело

Залишити відповідь